O takmičenju

_________________________________________

Međunarodni rekreativni badminton turnir „Sarajevo Open 2016" okupio je 176 igrača iz 8 zemalja. nastupili su igrači iz Slovenije, Srbije, Hrvatske, Turske, Ukrajine, Francuske, Danske te Bosne i Hercegovine.

Turnir je se bodovao za novoformiranu regionalnu rekreativnu badminton ligu „Alps-Danube-Adria League" (Ada League). Igrači iz 12 gradova regiona, Ljubljane, Brežica, Rijeke, Zagreba, otoka Visa, Varaždina, Opatije, Beograda, Pančeva, Banja Luke, Širokog Brijega i Sarajeva, borili su se za medalje i važne bodove za plasman u ADA Ligi.

U toku takmičenja, koje je trajalo 14 sati, odigrano je 409 mečeva na 12 terena, u tri jakosne skupine te sljedećim disciplinama: muški singl (MSA, MSB, MSC) i muški dubl (MDA, MDB, MDC), ženski singl (WSA, WSB, WSC), ženski dubl (WDA, WDB, WDC) i mješoviti dubl (XDA, XDB, XDC).

Organizator takmičenja bilo je „Udruženje – Klub sporta i rekreacije za sve" u okviru kojeg djeluje i badminton sekcija „Sarajevo Badminton". Udruženje, sa svojih 100 članova, trenutno okuplja najmasovniju organizovanu rekreativnu grupu u Sarajevu, koji igraju badminton 5 puta sedmično u dvorani Gimnazije Dobrinja (Peta gimnazija). Udruženje je, sa uspješnom organizacijom ovog turnira, dokazalo kako je veza turizma i sporta, veliki potencijal Bosne i Hercegovine. Pored 176 takmičara, u njihovoj pratnji u Sarajevo je stiglo oko 100 turista, koji su zajedno imali preko 500 noćenja.

Rekreativna badminton ADA Liga nastala je na potrebi za omasovljavanjem i promocijom rekreativnog sporta i zdravih životnih stilova. ADA Liga povezuje prijatelje – rekreativce iz regiona, koji uživaju igrajući badminton.

_________________________________________

Rezultati

_________________________________________

Rezultati za Sarajevo

Na turniru je učestvovalo 40 takmičara iz Sarajeva koji su osvojili sljedeće medalje:

Goran Gliha i Vivien Savoye - ZLATO muški dublovi B, MDB
Vivien Savoye - SREBRO muški singl B, MSB
Hana Burazerović - BRONZA ženski singl B, WSB
Hana Burazerović i Azra Karup BRONZA ženski parovi B, WDB
Elmina Hadžić i Goran Gliha, BRONZA mješoviti parovi B, XDB
Agdal Nuhanović - ZLATO muški singlovi C, MSC
Ozren Dolić - SREBRO muški singlovi C, MSC
Đelo Arnautalić - BRONZA muški singlovi C, MSC
Davor Kadribašić/Senadin Mujkić - ZLATO muški dublovi C, MDC
Elmir Bajrić/Halil Havić - SREBRO muški dublovi C, MDC
Emina Milanović i Ema Muftarević - BRONZA ženski dubl C, WDC

Svi rezultati

XDC - Mješoviti DUBL C
1 Vlada Rakic/Tina Rakic Serbia
2 Luka Brzica/Marijana Ceškic Bosnia and Herzegovina
3 Zvone Turk/Nataša Brozic Slovenia
4 Nikola Paponja/Mateja Galic Bosnia and Herzegovina
WDC - Ženski DUBL C
1 Marijana Ceškic/Mateja Galic Bosnia and Herzegovina
2 Anja Maravic/Tina Rakic Serbia
3 Emina Milanovic/Ema Muftarevic Bosnia and Herzegovina
4 Jelena Hleb/Monika Tuk Croatia
MDC - Muški DUBL C
1 Davor Kadribašic/Senadin Mujkic Bosnia and Herzegovina
2 Elmir Bajric/Halil Havic Bosnia and Herzegovina
3 Aleksandar Andelkovic/Vlada Rakic Serbia
4 Boštjan Boškin/Asaf Kršlak Slovenia/Bosnia and Herzegovina
WSC - Ženski SINGL C
1 Tina Rakic Serbia
2 Laura Skala Croatia
3 Ana Buric Croatia
4 Maja Stupalo Croatia
MSC - Muški SINGL C
1 Agdal Nuhanovic Bosnia and Herzegovina
2 Ozren Dolic Bosnia and Herzegovina
3 Ðelo Arnautalic Bosnia and Herzegovina
4 Halil Havic Bosnia and Herzegovina
XDB - Mješoviti DUBL B
1 Luka Stjelja/Ivana Mikinac Slovenia/Croatia
2 Damir Ilic/Sonja Rukavina-Mihelcic Croatia
3 Goran Gliha/Elmina Hadžic Bosnia and Herzegovina
4 Edo Hržić/Tanja Škorc Croatia
WDB - Ženski DUBL B
1 Eva Meglic/Urška Tomažic Slovenia
2 Svetlana Katic/Maja Žubrinic Croatia
3 Hana Burazerovic/Azra Karup Bosnia and Herzegovina
4 Elmina Hadžic/Dalila Prando Bosnia and Herzegovina
MDB - Muški DUBL B
1 Goran Gliha/Vivien Savoye Bosnia and Herzegovina
2 Tibor Javurek/Zvonimir Presecan Croatia
3 Dalibor Dorinko/Dalibor Pribanic Croatia
4 Damir Ilic/Josip Vigan Croatia
WSB - Ženski SINGL B
1 Dalila Prando Bosnia and Herzegovina
2 Maja Tuhtan Croatia
3 Hana Burazerovic Bosnia and Herzegovina
4 Azra Karup Bosnia and Herzegovina
MSB - Muški SINGL B
1 Denis Udovicic Croatia
2 Vivien Savoye Bosnia and Herzegovina
3 Jurij Zaletel Slovenia
4 Mislav Balen Croatia
XDA - Mješoviti DUBL A
1 Gal Pavliha/Marija Bulatovic Slovenia/Serbia
2 Matija Hranilovic/Suzana Gumbas Slovenia/Croatia
3 Dinko Ðurdevic/Andrea Kralj Croatia
4 Tine Albrecht/Maja Mujkic Slovenia
WDA - Ženski DUBL A
1 Marija Bulatovic/Sofija Dmitrovic Serbia
2 Tijana Manic/Maja Mujkic Serbia/Slovenia
3 Eva Meglic/Urška Tomažic Slovenia
4 Živa Alic/Darja Babic Slovenia
MDA - Muški DUBL A
1 Toni Hotko/Matija Hranilovic Slovenia
2 Tine Albrecht/Marjan Vugrinec Slovenia/Croatia
3 Marko Kocic/Miroslav Kocic Bosnia and Herzegovina
4 Mitja Holz/Jure Kranjc Slovenia
WSA - Ženski SINGL A
1 Sara Mikuš Croatia
2 Sofija Dmitrovic Serbia
3 Suzana Gumbas Croatia
4 Marija Bulatovic Serbia
MSA - Muški SINGL A
1 Dinko Ðurdevic Croatia
2 Gal Pavliha Slovenia
3 Matjaž Krkac Slovenia
4 Hrvoje Špes Croatia

_________________________________________

Pokrovitelji i sponzori

__________________________________

Počasni pokrovitelj:

Grad Sarajevo

Sponzori Turnira

Makbel guma, SYS Company, Ćevabdžinica Zmaj - Stanica, Billy - Auto servis, A2B Express Delivery, Strucon, Igmat d.o.o., Otth d.o.o, Mujan Finance, Atlantic Grupa, Zeta d.o.o., Outcome, Atlas Relax, Capitalia.

Prijatelji Turnira:

Sarajevski kiseljak, Next Bike, Podrum "Begić", Kolpa San-Kerrock, Triptih design studio, , Udruženje Orhideja - Stolac

Medijski Pokrovitelji:

NTV Hayat, Radio Sarajevo, Media Board, Metromedia, Gracija

__________________________________